Урок Пам’яті Чорнобиля
За підтримки Українського культурного фонду група педагогів, у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля, провела роботу над оновленням дидактичного матеріалу Уроків пам’яті Чорнобиля.
Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов"їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
І прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ганки.
Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
У зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ, так і формату, запропонувані уроки представлені у цікавому сучасному відеоформаті.
Що розповісти про Чорнобиль дітям: 9 онлайн-подій до 35-х роковин катастрофи
Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять... (для 1-11 класів)
Урок пам'яті Чорнобиля 1 клас Урок пам'яті Чорнобиля 2 клас Урок пам'яті Чорнобиля 3 клас Урок пам'яті Чорнобиля 4 клас Урок пам'яті Чорнобиля 5 клас Урок пам'яті Чорнобиля 6 клас Урок пам'яті Чорнобиля 7 клас Урок пам'яті Чорнобиля 8 клас Урок пам'яті Чорнобиля 9 клас Урок пам'яті Чорнобиля 10 клас Урок пам'яті Чорнобиля 11 клас
26 квітня на сайті СhornobylLessons.com класні керівники ліцею зможуть знайти “Урок пам’яті Чорнобиля”, розроблений спеціально для кожного з першого по одинадцятий класи, та організувати його перегляд для своїх учнів.
В залежності від віку, в уроках розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки. У старших класах розглянуто й політичні передумови та вплив трагедії на становлення незалежної держави Україна.
Особливу увагу приділено її інформаційній складовій – пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії. Сьогодні інформаційна трагедія Чорнобиля повинна стати наочним прикладом в підручниках по інформаційній безпеці та кейсом для вивчення можливих наслідків гібридної війни в Україні. Пропонуємо матеріали для проведення “Уроку пам’яті Чорнобиля”