Охорона праці і техніка безпеки в шкільній навчальній майстерні та кабінеті обслуговуючої праці

Дата: 22 листопада 2021 о 11:13

Охорона праці і техніка безпеки в шкільній навчальній майстерні та в кабінеті обслуговуючої праці

В даному розділі розглядається охорона праці в навчальних майстернях: слюсарної, столярної або універсальної шкільної майстерні, як один з розділів техніки безпеки на уроках технології для хлопчиків.

Учням на начальному рівні особливо необхідно провести інструктаж з охорони праці в майстерні школи для уникнення небезпечних випадків під час занять з технології.

Це є також важливою частиною виховного процесу, так як у майбутньому учні ще не одноразово використають навички технічної праці у побуті, а деякі з них - пов'яжуть своє життя з слюсарною справою. Тому важливо з самого початку виховати почуття відповідальності за власне життя та неухильне виконання інструкцій з техніки безпеки на уроках технології в навчальних майстернях.

На сторінці Ви знайдете інструкції з охорони праці в навчальній майстерні для вчителя технології і учнів, які слід детально розглянути перед виконанням завдань, які вимагають ручної обробки металу, дерева або використання верстата.
Вчитель повинен приділити особливу увагу під час виконання вихованцями виробів з деревини та металу, пояснити принцип дії верстатного обладнання у майстерні та застережити про небезпеку у разі неналежного виконання інструкций.

Інструкції з охорони праці в кабінеті обслуговуючої праці

Розділ містить інструкції з охорони праці в кабінеті обслуговуючої праці та інструкції з ОП для учениць при роботі з обладнанням на уроках трудового навчання.

Вчителю необхідно забеспечити певну безпеку у кабінеті під час заняття з трудового навчання (обслуговуюча праця) та проводити інструктажі з техніки безпеки кожен раз, коли учениці зустрічаються з новим типом діяльності та освоюють нове обладнання за програмою.
Під час виконання робіт в кабінеті кулінарії з приготування їжі діти повинні пам'ятати, що неналежне ставлення до правил безпеки і охорони праці на кухні, використання обладнання та умов зберігання продуктів харчування може спричинити шкоду здоров'ю людини.

Вимоги правил безпеки щодо використання побутової швейної машини з ножним або ручним приводом також міститься у нашому списку інструкцій з охорони праці в кабінеті обслуговуючої праці або в швейній майстерні для дівчат.

Перед початком роботи вчителю слід нагадати за допомогою відповідних інструкцій дітям про правила використання обладнання та вимоги охорони праці і техніки безпеки при роботі з ножицями, голками і шпильками, спицями, гачком в кабінеті трудового навчання (обслуговуючої праці).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.