Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Інформаційна довідка про проведення громадського обговорення щодо присвоєння Мар'янівському ліцею імені Віктора Погрібного

Дата: 13 листопада 2021 о 17:19, Оновлено 12 грудня 2021 о 20:38

Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (№4865 – VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій.

Згідно зі ст. 6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення.

 Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події:

Мар'янівський ліцей Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області

Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі: 

Віктор ПОГРІБНИЙ

          Обгрунтування пропозиції:.

          ПОГРІБНИЙ Віктор Олексійович — поет і письменник, громадський діяч, заслужений журналіст України

          Народився 5 серпня 1935 р. в с. Матусівці Великовисківського району Одеського округу (нині - с. Матусівка Новоукраїнського (Маловисківського) району Кіровоградської області).

          Навчався в Мар'янівській, Великовисківській та середній школі № 4 м. Кіровограда.

          Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка (1958 р.).

          Вперше твори Віктора ПОГРІБНОГО були надруковані у 1957 році.

            Свою трудову діяльність Віктор ПОГРІБНИЙ розпочав у важкі післявоєнні роки, професійну - у 1958 році.

          Академік Григорій Клочек писав: "Приїхавши після закінчення університету у Кіровоград, Віктор ПОГРІБНИЙ одразу ж став однією з найпомітніших постатей області... Власне, через нього і таких як він, у місцевому літературному та журналістському середовищі стверджувались морально-етичні та творчі принципи шістдесятництва: висока національна свідомість, демократизм світогляду, орієнтація на високу художність".

Цим принципам Віктор ПОГРІБНИЙ залишався вірним впродовж творчих десятиліть. Його публіцистика, за висловом того ж Г.Клочека, "за проблематикою висока, і сказати б, шляхетна. Він прагне нас розбудити, пропонує - і вимагає! - думати про високе і добре".

          Працював у республіканських газетах «Молодь України», «Сільські вісті», «Літературна Україна», автор численних публікацій в республіканських часописах «Вітчизна», «Дніпро», «Київ», «Зміна», «Літературна Україна», «Вежа», статей, нарисів, художньо-документальних оповідей, памфлетів та фейлетонів, провів понад 50 теле- та радіопередач з проблем екології, збереження рідної мови, духовності.

          У 1966-1975 роках був редактором Кіровоградської обласної газети «Молодий комунар», пізніше — першим заступником головного редактора обласної газети “Кіровоградська правда”.

         Автор книг: «Напис на шибці» (1993), «Прости мій гнів» (2006), «Знайдений зошит»; «Жертовне вогнище» (1995), «Царина» (2003), «Серед українців» (2004); «Маркове пекло» (2005), , «Куща» (2013); “Гріх і честь” (2017) “Цілюще” (2017), автор текстів фотоальбомів «Нескорений “Спартак”» (1982), «Кіровоград» та інших видань. Окремі твори увійшли до колективних збірок, альманахів, антологій, хрестоматій: «20 х 20. Письменники сучасної Кіровоградщини» (2004), «Шевченкіана степова» (2005), «Євшан» (поезія, 2000), «П’яте колесо» (гумор, 2002); «Золоте поле» (2009), «Блакитні вежі» (2011).

          Палким було його слово про людський подвиг, рідний край. У 1975 році він зібрав свідчення, дослідив діяльність у роки війни підпільної молодіжної організації "Спартак", яка діяла на території Голованівського району , клопотався про увічнення пам'яті юних героїв, 32 з них посмертно були відзначені високими урядовими нагородами.

            У 1983-1984 роках Віктор Олексійович підготував створення обласного осередку Спілки письменників України.

          Починаючи з 1969 року - керівник Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» котрий невтомно та наполегливо продовжував літературно-просвітницьку роботу вже майже п'ять десятиліть. За його керівництва літературне життя області стало насиченішим та змістовнішим, оскільки завдяки його журналістському авторитету ще від початку 60-х літоб'єднання отримало свою періодичну шпальту «Літературна сторінка», пізніше «Степові кларнети» і, нарешті, повноцінну щомісячну сторінку «Стежина» в «Кіровоградській правді», що стала справжнім випробувальним полігоном як для найновіших різножанрових творів обдарованих початківців, так і старожилів обласного літературного процесу.

          Опікувався вихованням молодого покоління літераторів - брав участь в організації і проведенні обласного Дня поезії, виступав з лекціями для студентської та учнівської молоді,

          А ще організовував зібрання літстудійців в обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка – творчі зустрічі з учнями шкіл та студентством області, видавнича робота, координація діяльності районних літературних студій та клубів. Зокрема таких, як «Степова криниця» у Малій Висці, «Джерела» та «Стожари» в Олександрії, «Сонячні кларнети» та «Ліра» у Знам'янці, «Літо» у Світловодську, «Вись» у Новомиргороді, «Струмок» у Долинській, «Ятрань» у Гайвороні, «Вершники» у Компаніївці та інших.

          На початку 90-х Віктору ПОГРІБНОМУ вдалося відродити друк літературно-публіцистичного журналу “Степ” та видавати збірки найобдарованіших членів літоб'єднання, більшість із яких потім поповнила ряди обласної організації НСПУ. Під логотипом «Степу» вийшло близько 60 книг, редагованих В. ПОГРІБНИМ. Взагалі ж, ще від самого початку заснування «Степу» з-поміж його активістів та вихованців необхідно виділити імена таких помітних постатей, як Сергій Плачинда, Леонід Тендюк, Віктор Александров, Володимир Базилевський, Валерій Юр'єв, Валерій Гончаренко, Леонід Народовий, Юрій Коваль, Петро Куценко, Юрій Дмитренко, Георгій Шевченко, Галина Берізка-Бровченко, Юрій Камінський, Борис Чамлай, Федір Непоменко, Тамара Журба, Володимир Кобзар, Василь Бондар, Леонід Куценко, Петро Селецький, Василь Журба, Катерина Горчар, Антоніна Корінь, Ярослава Бабич, Володимир Вакулич та ще багато інших...

          Неодноразово обирався депутатом Кіровоградської обласної ради.

          Визнане його невтомне клопотання про створення на місці родинного гніздов’я знаменитого роду Тобілевичів у селі Арсенівці, музейно-природного комплексу, ініціював відновлення статусу села Арсенівки та сусідніх Матусівки і Павлівки що затверджено відповідною Постановою Верховної Ради України; вирішив питання прокладення асфальтового шляху, встановлення пам’ятних знаків на місці, де народився класик української літератури І.Тобілевич (Карпенко-Карий), спорудження мосту через ріку Вись, створення скверів, збереження будівлі маєтку, управителем якого був батько славного роду Тобілевичі — Карпо Адамович, відкриття музейно-природного заповідника «Батьківщина Карпенка-Карого» (1992), пізніше — філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею “Музейно-природний заповідник “Тобілевичі”, став його завідувачем.

          Став ініціатором створення обласної організації «Зелений світ» (1989), заснував літературний фонд «Відродження» (1992), на кошти якого видано понад 120 книг літераторів Кіровоградщини, був членом Національної ради Конгресу української інтелігенції та головою його обласного відділення.

          Лауреат премій: обласної імені Юрія Яновського (1974), республіканської літературно-мистецької імені І. Нечуя-Левицького (1996), літературних: обласної імені Євгена Маланюка в номінації «Літературознавство та публіцистика» за книгу «Серед українців» (2004), імені Остапа Вишні за книгу «Маркове пекло» (2008), республіканської імені Олеся Гончара за книгу “Куща” (2017).

          Заслужений журналіст України. Нагороджений орденами «Знак Пошани», «За заслуги» 2 ступеня; медаллю «За трудову відзнаку»; Почесними грамотами Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України та її Почесним Знаком.

          Член Національної спілки журналістів України з 1958 року, Національної спілки письменників України з 1996 року.

          Віктор ПОГРІБНИЙ присвятив життя вихованню у підростаючого покоління поваги до рідного краю, збереженню рідної мови, відродженню духовних і морально-етичних цінностей.

          У Мар'янівці бережуть пам’ять про видатного земляка: творчість митця вивчають вихованці Мар’янівського ліцею, під час проведення Всеукраїнського театрального свята “Вересневі самоцвіти” присутні вшановують пам'ять поета і письменника Віктора ПОГРІБНОГО.

     Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події:

педагогічний колектив, працівники та  учні ліцею

           Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, форма громадського обговорення:

  • зустріч вчителів, учнів та працівників ліцею з письменниками і поетами Кіровоградщини, членами  літературного об’єднання «Степ» Олександром Івановичем Косенком, Миколою Івановичем Кравченко, Ольгою Вікторівною Погрібною 28 жовтня 2021 року в актовій залі Мар‘янівського ліцею;
  • засідання педагогічної ради Мар'янівського ліцею 12 листопада 2021 року у залі засідань Мар‘янівського ліцею;

Місце проведення:

Кіровоградська область Новоукраїнський район,

с. Мар'янівка, вул. Шатного, 28

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень):

Кіровоградська область Новоукраїнський район, с. Мар'янівка,

вул. Шатного, 28 тел. (05258) 5-45-53 mar_zsh@ukr.net

Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі до 22.11.2021 року за адресою: 

с. Мар'янівка, вул. Шатного, 28 тел.(05258)5-45-53 або ж надсилаються електронною поштою на адресу mar_zsh@ukr.net із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

с. Мар'янівка, вул. Шатного, 28 тел.(05258)5-45-53 mar_zsh@ukr.net

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Руденко Олексій Анатолійович

Обговорення проводиться приміщенні Мар'янівського ліцею Мар'янівської сільської ради та на сайті https://mar-zsh.e-schools.info/ Мар'янівського ліцею Мар'янівської сільської ради

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у громадському обговоренні щодо присвоєння Мар'янівському ліцею Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області імені

Віктора ПОГРІБНОГО.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.