Тиждень БЖ на тему «Зробимо життя безпечним»
Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості, саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок, і саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту.
«Тиждень цивільної оборони» є завершальним етапом щорічного навчання учнів за програмою «Основи здоров’я», де закріплюються отримані теоретичні знання про небезпеки, їх причини, наслідки для людей і довкілля та практичні дії з особистої безпеки і захисту учнів під час надзвичайних ситуацій. З метою попередження надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та ліквідації їх наслідків Законом України “Про Цивільну оборону України” передбачена підготовка і перепідготовка керівного складу ЦЗ, її органів управління, навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти у надзвичайних ситуаціях.
Крім отриманих теоретичних знань діти мають можливість застосувати їх на практиці. Так, учні початкової ланки навчалися користуватися засобами індивідуального захисту; учні 5-8 класів – надавати першу домедичну допомогу, а старшокласники користуватися засобами пожежогасіння. Також учні 6-10 класів моделювали ситуації порятунку людини під час надзвичайних ситуацій природного, техногенного та соціально-побутового характеру.
У початковій та середній ланці проводилися вікторини, рольові та пізнавальні ігри, змагання, естафети , які сприяли виробленню в учнів умінь, навичок грамотно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя. Так, у 1 класі проведена мандрівка «Країна безпеки»; перекличка повідомлень «Перша допомога» у 2 класі; пізнавальна гра «Іскру гаси до пожежі» (5 клас); у 8 класі усний журнал «Якщо застало лихо» тощо.
У старших класах організовувалися тренування, на яких відпрацьовувалися вміння і навички одягання протигазу та зняття його; виготовлення ватно–марлевої пов’язки; проведення часткової санітарної обробки після подолання ділянки радіоактивного зараження. Проводилися змагання зі складання нормативів ЦО, семінари з обговоренням підготовлених рефератів, практичні за¬няття з виконання ситуаційних завдань, зустрічі, презентації «Біль Чорнобиля в душах і долях», «Допоможи собі сам».