Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Підсумки тижня в освіті: головні події

Дата: 27 січня 2023 о 23:23, Оновлено 27 січня 2023 о 23:28
189 переглядів

​​​​​​​Суспільний діалог щодо моделі НМТ завершений, – міністр. Сергій Шкарлет зазначає, що суспільний діалог щодо моделі проведення мультипредметного тесту завершений. Парламент найближчим часом затвердить презентовану МОН модель вступу до вишів.

Вступати на різні спеціальності можна з різними комбінаціями НМТ. Незалежно від обраного вступником третього предмета НМТ, позитивний результат тесту дозволить подавати заяву на будь-яку спеціальність з урахуванням встановлених коефіцієнтів.

При вступі не будуть використовувати середній бал атестата. Міністерство освіти і науки не планує використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту абітурієнтів під час проведення вступної кампанії в 2023 році.

Блок завдань НМТ з історії України значно розширений. Вступники, які оберуть третім предметом НМТ історію України, працюватимуть з завданнями, що охоплюють період у пʼять століть. Завдання стосуватимуться періоду другої половини XVI – початку XXI ст.

Комітет ВР підтримав законопроєкт МОН щодо НМТ. Члени освітнього парламентського комітету підтримали урядовий законопроєкт, ухвалення якого дозволить провести вступну кампанію за моделлю, що була презентована МОН 20 січня.

МОН пропонувало зробити історію України обов'язковою. Міністр освіти і науки нагадав, що у грудні Міносвіти подавало проєкт моделі проведення вступної кампанії на громадське обговорення, в якому історія України була обов'язковим предметом НМТ.

МОН очікує на понад 200 тисяч вступників на бакалаврат. За словами міністра освіти і науки, кількість вступників до вишів цього року буде схожою з показниками минулорічної вступної кампанії. У 2023 році повну середню освіту здобудуть 224 тисячі учнів.

У більшості українських шкіл завершено зимові канікули. У 80% шкіл розпочався освітній процес після зимових канікул. Наразі кількість шкіл, що проводять навчання в очному та змішаному форматах, удвічі більша, ніж тих, що працюють дистанційно.

Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно. МОН не встановлено вимог щодо обов'язковості паралельного навчання в Україні для учнів, які перебувають за кордоном. Результати навчання за кордоном мають бути зараховані в українських школах.

В УЦОЯО спростували фейк про найскладніший НМТ.  Інформація про начебто заплановане проведення найжорсткішого за складністю тесту НМТ не відповідає дійсності. Складність завдань НМТ не буде вищою за звичну складність тестів традиційного ЗНО.

Школярі мають дуже серйозні освітні втрати, – омбудсмен. В Офісі освітнього омбудсмена зазначають, що незважаючи на зусилля вчителів, учні мають серйозні освітні втрати. Наразі на рівні держави відсутні процедури для дослідження рівня втрат та їх компенсації.

Фізику планують складати лише 2% учасників НМТ. Абсолютна більшість майбутніх вступників до закладів вищої освіти має намір обрати третім предметом для складання НМТ історію України або іноземну мову. Хімія і фізика є аутсайдерами в пріоритетах учнів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.