Лист МОН

Date: 11 листопада 2022 о 10:53, Refreshed 14 листопада 2022 о 11:42

Про видатки на освіту в Державному бюджеті на 2023 рік, зарплати вчителів із ТОТ, постери про правила евакуації у школі, мінну безпеку, активності в укритті, а також про інші важливі новини й корисні можливості.

ДЕРЖБЮДЖЕТ НА 2023 РІК: ВИДАТКИ НА ОСВІТУ

Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2023 рік. Попри складні часи, Уряд знайшов можливість збільшити видатки держбюджету для МОН на 2023 рік до другого читання на 555 млн грн.

З-поміж видатків:

• 1,5 млрд грн – субвенція на облаштування безпечних умов у школах;
  • 1 млрд грн – субвенція  на придбання шкільних автобусів;
  • 150 млн грн – на забезпечення організації здобуття освіти за дистанційною формою навчання, зокрема дітям, які вимушено перебувають за кордоном.

Докладніше читайте за посиланням

ЩОДО ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ВЧИТЕЛЯМ ІЗ ТОТ

До МОН надходять звернення педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, щодо несвоєчасної або не в повному обсязі виплати заробітної плати.

Повідомляємо, що відповідно до пункту 2 частини 1 статті 89 Бюджетного кодексу України видатки на загальну середню освіту належать до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. Враховуючи це, організація та здійснення виплати зарплати педагогічним працівникам належить до компетенції засновників закладів загальної середньої освіти.

Тому з питань термінів виплати та конкретних розмірів заробітних плат педпрацівникам необхідно звертатися до керівництва відповідної територіальної громади або, у разі незгоди із рішенням засновника, до департаменту освіти та науки відповідної обласної військової (державної) адміністрації.

Докладніше про це читайте ось тут

СПІЛЬНО ДО НАВЧАННЯ: ПОСТЕРИ ПРО ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ У ШКОЛІ,
МІННУ БЕЗПЕКУ, АКТИВНОСТІ В УКРИТТІ

За підтримки МОН Громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у межах загальнонаціональної кампанії «Спільно до навчання» розробила серію креативних плакатів для закладів освіти.

Яскраві постери допоможуть вчителям, учням та їхнім батькам дізнатися більше про правила евакуації у школі, мінну безпеку та активності в укритті, а також знайти поради щодо психологічної підтримки дітей різного віку та самопідтримки для батьків та вчителів.

Отримати комплект плакатів можна безкоштовно. Для закладів освіти, що працюють в очному або змішаному форматах, передбачені друковані версії. Для шкіл, що навчають дітей дистанційно, постери будуть доступні в електронному варіанті.

Щоб отримати плакати, необхідно заповнити реєстраційну форму за покликанням. Подати запит можна до 14 листопада 23:59.

НУМО!БОТ: ПОРАДИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ РОБОТИ З ДІТЬМИ 3-6 РОКІВ

НУМО!бот від ЮНІСЕФ Україна – це щоденні поради, практичні вправи та заняття від фахівці, які батьки чи вихователі можуть робити з дітьми 3-6 років разом. Його мета – розвинути 16 навичок дошкільняти. Дитина грається і разом з цим навчається. Це легко, просто і головне – весело.

Цей бот можна індивідуально налаштувати під дитину. НУМО!бот також може сам нагадувати вам, що настав час порад.

Встановлюйте НУМО!бот у Telegram або Viber і отримуйте щоденні корисні поради від фахівців і експертів з виховання для розвитку вашої дитини.

Як скористатись ботом?

• Підключіться до @numo_bot у - Viber – tinyurl.com/y6a62mll чи  - Telegram t.me/numo_bot?start=display_fbinsta
  • Дайте відповідь на декілька запитань про дитину, щоб налаштувати бот
  • Отримуйте вправи, ігри й поради для розвитку дошкільняти

НУМО!бот створений ЮНІСЕФ Україна у межах проєкту «НУМО: платформа розвитку дошкільнят» за підтримки МОН.

ЯК ШВИДКО ТА ЕФЕКТИВНО ПОЧАТИ РОБОТУ З CHROMEBOOK?

У межах домовленостей МОН з компанією «Google» та ЮНЕСКО триває забезпечення потреб українських педагогічних працівників хромбуками. Загалом у регіони України доставлено понад 35 тис. девайсів із запланованих 50 тис.

Для того, щоб вчителі могли швидко та ефективно почати роботу з Chromebook, створено спеціалізовані відео, зокрема – Що таке Chromebook та Початок роботи з Chromebook.

Для забезпечення безперервного освітнього процесу в умовах воєнного стану у Google є спеціальний сайт «Навчайте, де б ви не були».

ЗАПИС КОНФЕРЕНЦІЇ «ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ GOOGLE ДЛЯ ОСВІТИ»

У доступі – відеозапис онлайн-конференції «Цифрові інструменти Google для освіти», яка відбулась 10 листопада у межах співпраці Google Україна та МОН.

Відеозапис – за посиланням.

Під час конференції доповідачі представили кейси з використання інструментів Google та ініціативами Google for Education. Також відбулись навчальні сесії для чотирьох напрямів щодо використання інструментів Google: у викладацькій діяльності, для організації взаємодії з учнями, рекомендації для ефективного управління закладом освіти та підтримки системи «Google Workspace for Education».