Матеріали проведення Тижня Цивільного захисту

Date: 29 квітня 2022 о 08:15

З метою удосконалення учнями та педагогічним колективом теоретичних знань та практичних навичок, дій в умовах екстремальних ситуацій, практичної перевірки здатності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦО та сигналів повітряної тривоги, вміння користуватися засобами індивідуального захисту та відповідно до Закону України „Про правові засади Цивільного Захисту”, Закону України "Про освіту”, Положення "Про єдину державну систему цивільного захисту", Кодексу цивільного захисту України, в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності 25-29 квітня в освітньому закладі був проведений тиждень цивільного захисту.

Основною метою Дня ЦЗ вважається практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях та формувати розвиток в учнів впевненості в ефективності заходів, які проводяться з цивільного захисту, високих морально-психологічних якостей, відваги, мужності, витримки, ініціативності, спритності, здатності самовіддано виконувати завдання ЦЗ.

Головними завданнями "Дня цивільного захисту" були:

- удосконалення учнями теоретичних знань і практичних навичок під час війни, як діяти в умовах надзвичайних ситуацій, вибухи, повітряні тривоги, допомога іншим і т.д;

- перевірка здатності учнів ліцею діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, користування засобами індивідуального захисту;- навчання керівного та командно-начальницького складу та проведення заходів цивільного захисту в ліцеї.

Класні керівники 1-11 класів, дистанційно з учнями проводили об’єктивне тренування, у процесі якого практично були відпрацьовані дії за сигналом «Увага всім!», «Повітряна тривога» вміння користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, виготовлялися найпростіші засоби захисту органів дихання та роз’яснювались оперативні дії в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Учнів  ліцею своєчасно були ознайомлені із переліком заходів, в яких вони братимуть участь, їхнім змістом та часом проведення.

У програму «Дня ЦЗ» було включено такі заходи:

-виховні години;

- відео уроки за  тематикою ЦЗ та БЖ;

- показ навчальних фільмів з цивільного захисту;

- відео уроки з медико-санітарної підготовки у 10-11-х класах;

- Сигнал: «Увага всім!» Відпрацювання дій учнів у НС (загроза пожежі, ПОВІТРЯНА ТРИВОГА). Евакуація учнів;

- проведення практичних занять; (дистанційно)

- демонстрація пожежної техніки та пожежного автомобіля місцевими спеціалістами підрозділу пожежної охорони; (очно 2021 р.)

- підведення підсумків «Дня цивільного захисту»;

- оформлення звіту про проведення «Дня ЦЗ».

Розпочався цивільний захист дистанційно з виховних годин, де учням було роз’яснено, що таке цивільний захист та оголошено ряд основних цілей і завдань, які вони разом з учителями мають опрацювати протягом дня.

Та найбільш цікавим, їм запам’ятався приїзд підрозділу пожежної охорони, це була осінь 2021 р. Зімітувавши пожежу на подвір’ї ліцею наші пожежники практично продемонстрували, яким чином її потрібно загасити. Також усі бажаючі учні могли не лише посидіти за кермом справжньої машини пожежної допомоги, а й спробувати себе у ролі дорослих пожежників. Це був видовищний захід, що мав і практичну направленість, адже такі заходи варто проводити в кожному  закладі освіти для практичного запобігання та реагування на надзвичайні ситуації.

Підсумовуючи виконання запланованих заходів, слід відзначити, що мета і завдання Дня ЦЗ в ліцеї дистанційно але виконані майстерно, з творчим підходом, професіоналізмом та на високому методичному рівні. Учні діяли чітко, грамотно, продемонструвавши високу організованість та дисциплінованість.

Мету було досягнуто, поставлені завдання виконано.