Створення сучасного освітнього простору

Date: 19 листопада 2021 о 12:15, Refreshed 23 листопада 2021 о 10:09

Використання інформаційно-комунікаційних технологій як сучасна форма організації освітнього процесу

Законодавством про освіту визначено, що «освітній процес — система науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості, шляхом формування та застосування її компетентностей». То як же створити таке освітнє середовище, яке мотивує, активізує, надихає, вчить, розвиває. Звичайно, що в кожного вчителя є свої форми, методи для організації освітнього процесу. Однак, мабуть, що саме інформаційні технології зараз мають чільне місце в будь-якій роботі вчителя: чи то підготовка до уроку, чи проведення уроку, чи перевірка знань учнів, чи вдосконалення професійної майстерності тощо. Якщо в закладі є сучасні інтерактивні, мультимедійні засоби то їх ефективне використання як вчителями, так і учнями безумовно сприяє кращій роботі. На часі питання організації дистанційного навчання. Як же забезпечити якісний освітній процес дистанційно? Це питання є актуальним і для нашого закладу. Тож ще з початку навчального року прийнято колегіальне рішення про ведення як звичайних, так і електронних журналів. Обравши платформу, яка зручна і доступна у користуванні, сформували базу даних закладу: учнівський контингент, класи, групи, викладачі, розклад тощо, і розпочали роботу. Платформ, сервісів, сайтів в мережі є достатньо. Ми обрали платформу «Просвіта». Тут ведуться класні журнали, як звичайні, паперові, де виставляються дати уроків, теми, відвідування, оцінки, домашнє завдання та його перевірка. Адміністрації легко проаналізувати освітню діяльність в такому форматі. Також можна організовувати різні чати, конференції тощо. Педагогічний колектив для організації освітнього процесу дистанційно вміло використовує різні сучасні засоби, сервіси, платформи: Google, Zoom, спільноти Viber, Classroom, які забезпечують, створюють, надають можливості для проведення уроків. Часто в своїй діяльності використовують інформаційно-комунікаційні технології Руденко В.О, Доренко Т.М., вчителі математики, Соломина І.А., Ліщинська Т.О., вчителі української мови та літератури, Овсянников А.М, вчитель фізики, Шевченко Л.В., вчитель основ здоров’я, Катана В.Д, Бєлошевська Д.М., вчителі англійської мови, Колесник Т.М., вчителька інформатики, Вербовіцька Н.В., вчителька біології, вчителі початкових класів Шевченко А.В., Кропивницька О.М., Дяківнич А.О., Малащенко Н.А. Проведення нарад, семінарів, творчих зустрічей тощо проводяться адміністрацією закладу з використанням різних сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Руденко О.А., Кислякова В.Ф., Шеремет Г.П. у своїй роботі як педагогічні працівники, так і як адміністрація закладу застосовують сучасні інформаційні технології для організації роботи.

Більше фото за посиланнями: дистанціне навчання, інформаційно-комунікаційні технології.