Інформація від МОН

Date: 3 серпня 2021 о 10:54

У щотижневій розсилці МОН України читайте про забезпечення ноутбуками понад 60 тисяч вчителів, організацію харчування у школах з 1 вересня та вакцинацію освітян від COVID-19

ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ: 980 МЛН ГРН СУБВЕНЦІЇ НА НОУТБУКИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів. У держбюджеті-2021 передбачено додаткове фінансування в 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Зокрема, 980 млн грн виділено саме на придбання ноутбуків.

У відповідному наказі МОН прописано вимоги до техніки. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості. З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тис. ноутбуків за цією субвенцією. Така вартість розрахована за результатами консультацій із вендорами та після аналізу ринку.

Наразі від областей очікується злагоджена робота з організації закупівельних процедур, щоб вчителі швидше отримали ноутбуки. Для цього МОН та Мінцифра підготували лист-роз’яснення, де чітко описано, як реалізувати цю субвенцію.

Комп’ютери закуплять на 24 області та м. Київ. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду.

Докладніше про це – за посиланням

ТРИВАЄ ВАКЦИНАЦІЯ ОСВІТЯН ВІД КОРОНАВІРУСУ

В Україні продовжується вакцинація освітян від COVID-19. Для охочих отримати щеплення сформовано алгоритм запису, а також розроблено збірку запитань та відповідей про вакцинацію проти COVID-19, яку можна завантажити за посиланням

Закликаємо вакцинуватись від COVID-19 освітян, які цього ще не зробили. Це дасть змогу захистити від коронавірусу себе та близьких, а також розпочати новий навчальний рік у безпеці та у звичному форматі.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ З 1 ВЕРЕСНЯ

Нагадуємо, МОН та МОЗ надали спільне роз’яснення щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти.

Так, згідно з постановою Уряду №305, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто на сьогодні постанова Кабміну №1591 “Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку” є чинною та підлягає застосуванню.

Водночас через труднощі з закупівлями харчових продуктів та/або послуг з харчування, що виникають у закладів освіти та їхніх засновників, МОЗ спільно з МОН розробили проєкт необхідних змін до постанови №305. Зокрема, зміни передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року.

Докладніше про це читайте ось тут