Безпека життєдіяльності під час канікул
Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в період літніх канікул. Лист МОН № 1/9-268 від 19.05.21 року
Щодо безпеки життєдіяльності
учасників освітнього процесу в
період літніх канікул
Шановні колеги!
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами) з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), продовжено дію карантину на території України з 19 грудня 2020 р. до 30 червня 2021 р., встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, від 20 травня 2020 р. № 392 та від 22 липня 2020 р. № 641.
На виконання пункту 4 розділу VIII Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого. наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 січня 2018 р. за № 100/31552, (далі - Положення) з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню короновірусу COVID-19", у зв'язку із закінченням навчального року та з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій у закладах освіти пропонуємо провести такі організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах.
1. Провести первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул про дотримання обмежень задля запобігання поширенню COVID-19, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм. виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій, з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією в журналах.
Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в залежності від рівня епідемічної небезпеки та обмежувальних протиепідемічних заходів проводити дистанційно, а у разі відвідування здобувачів освіти закладів освіти - відповідно до вимог Положення. Реєстрація інструктажу, що проведений дистанційно, здійснюється відповідальною посадовою особою, що інструктує, з обов'язковою відміткою в журналі тих здобувачів освіти, хто отримав інструктаж онлайн.
2. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в закладах освіти на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.
3. Провести роз'яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами вихованців, учнів і студентів щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку.
4. У разі завершення карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів у регіонах та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку:
- вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров'я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів, походів та екскурсій;
- посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень здобувачів освіти автобусами, залізничним та авіаційним транспортом.
З повагою
Міністр Сергій Шкарлет