Запроваджуються обмеження у зв'язку з погіршення ситуації щодо коронавірусу

Date: 19 березня 2021 о 09:28, Refreshed 19 березня 2021 о 09:42
153 view

Міністерство охорони здоров’я із 20 березня 2021 року оновило список зон карантину в Україні.

Про це свідчать оновлені дані МОЗ.

Так із 20 березня 2021 року в червоній зоні карантину знаходяться Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.

У помаранчеву зону  із 20 березня 2021 року віднесли Вінницьку, Донецьку, Київську, Кіровоградську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Тернопільську, Херсонську, Хмельницьку та Черкаську області.

У жовтій зоні  із 20 березня 2021 року опинилися Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Полтавська, Рівненська, Харківська та Чернігівська області.

МОН і МОЗ рекомендують посилити карантинні заходи у закладах освіти

Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при “жовтих” та “помаранчевих” рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти.

“Передусім ці обмеження варто застосовувати на адміністративно-територіальних одиницях, де перевищено епідемічні пороги на грип та ГРВІ, а також там, де фіксується значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Також він повідомив, що провівши консультації з Міністром охорони здоров’я та Головним державним санітарним лікарем України, МОН радить продовжити за потреби канікули в школах.

“Прошу освітян та батьків із розумінням поставитися до таких заходів. Вони вимушені і мають на меті збереження здоров’я представників педагогічних колективів, членів родин школярів, особливо тих, хто перебуває в зоні ризику захворювання”, – сказав Сергій Шкарлет.

За словами Міністра освіти і науки, ситуація з поширенням коронавірусу в Україні є досить напруженою.

Зазначимо, наразі для закладів освіти діють карантинні обмеження, які визначені постановою Кабінету Міністрів №104 від 17 лютого 2021 року.

Отже, забороняється:

• відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

На території регіонів, для яких встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, забороняється відвідування закладів освіти незалежно від форми власності, крім відвідування дітьми закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

Читайте також:

Нова хвиля шкільних карантинів: де переносять канікули і переходять на дистанційне навчання — список областей

Жорсткий карантин у Києві

Через погіршення ситуації з коронавірусом з 20 березня в Києві запроваджуються жорсткі обмеження. Вони будуть діяти три тижні - до 9 квітня.

Що буде заборонено:

• Заборона на роботу закладів культури. Зокрема, будуть закриті кінотеатри, театри, музеї, концертні зали.
  • Заборона на роботу торгово-розважальних центрів. У них залишаться відкритими лише продуктові магазини, аптеки, зоомагазини і магазини з продажу засобів гігієни та побутової хімії.
  • Заборона на проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечено не менше 10 квадратних метрів площі приміщення на кожну людину.
  • Заборона на проведення розважальних, спортивних, культурних рекламних та інших масових заходів.
  • Заборона на присутність глядачів на спортивних змаганнях. Це обмеження набуває чинності на два дні раніше — 18 березня і стосується в тому числі матчу 1/8 фіналу Ліги Європи між Шахтарем та Ромою на НСК Олімпійський.
  • Заборона приймати відвідувачів закладам громадського харчування — вони зможуть працювати виключно навиніс.
  • Заборона на роботу кафе на заправках.
  • Заборона на роботу перукарень, салонів краси, фітнес-центрів і спортивних залів без попереднього запису. Групові заняття у фітнес-центрах і спортивних залах проводитися не повинні.
  • Заборона на відвідування шкіл. Після канікул навчання буде проходити дистанційно.
  • Підприємства та організації бюджетної сфери переводяться на дистанційну роботу. Максимально на дистанційну роботу повинен перейти і приватний бізнес — крім підприємств критичної інфраструктури.
  • Заборона на заповненість громадського транспорту більше ніж на 50% місць для сидіння. У транспорті необхідно також дотримуватися маскового режиму.

Читайте також:

Спалах коронавірусу в Україні триватиме до кінця квітня, локдаун поки не запроваджуватимуть — Степанов

Які обмеження запроваджуються у червоній зоні карантину?

На території, де діє червона зона карантину, забороняється:

• робота ресторанів і кафе;
  • робота розважальних закладів;
  • прийом відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім супермаркетів і продовольчих магазинів;
  • діяльність непродовольчих ринків;
  • відвідування навчальних закладів незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти, спеціальних навчальних закладів і 1−4 класів установ загальної середньої освіти

Червона зона вводиться в тому випадку, якщо протягом трьох днів поспіль зберігаються хоча б два з критеріїв помаранчевої зони карантину. Заходи цієї зони повинні набути чинності в протягом 48 годин.