Лист від МОН для вчителів про найважливіші новини, які стосуються освіти у школах
Сьогодні читайте про портрет ідеального вчителя очима українців, роз’яснення щодо набору до 10-11 класів, конкурс “Поезія заради миру” від ЮНІСЕФ, а також про інші новини та можливості.
ПОРТРЕТ ІДЕАЛЬНОГО ВЧИТЕЛЯ ОЧИМА УКРАЇНЦІВ: РЕЗУЛЬТАТИ ІНТЕРНЕТ-ОПИТУВАННЯ
Оприлюднено результати опитування для вчителів і батьків учнів щодо їхніх очікувань від сучасних педагогів.
На думку більшості опитаних українців, учитель має надихати, розуміти та поважати учнів, уміти розкривати їхній потенціал і бути відкритим до спілкування та постійного самовдосконалення. Важливо, що бачення ідеального педагога батьками і вчителями здебільшого сходиться.
Докладно про результати дослідження читайте за посиланням.
ЛИШИЛОСЬ ВСЬОГО ТРИ ДНІ, ЩОБ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА СЕРТИФІКАЦІЮ ВЧИТЕЛІВ 2021
До 31 січня триває реєстрація вчителів початкової школи для участі в сертифікації 2021.
З 28 до 31 січня триватиме додатковий етап реєстрації, під час якого подати заяви зможуть усі охочі вчителі початкової школи – навіть із тих областей, для яких було вичерпано квоту на реєстрацію.
Щоб зареєструватись, необхідно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО, і надіслати комплект документів до відповідного регіонального центру. Докладно про реєстрацію можна прочитати за посиланням.
Не пропустіть можливість пройти сертифікацію і підтвердити свій високий рівень педагогічної майстерності!
1 ЛЮТОГО РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО 2021
Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться вже у понеділок, 1 лютого, і триватиме до 5 березня. За можливості нагадайте, будь ласка, учням про це!
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.
Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 читайте на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.
РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО НАБОРУ ДО 10-11 КЛАСІВ
Міністерство надало роз’яснення щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році. Звертаємо увагу, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.
Повний текст роз’яснення читайте за посиланням.
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОСВІТНІЙ ОКРУГ І ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ УЗГОДЖЕНО З ЗАКОНОДАВСТВОМ
Уряд вніс зміни до Положення про освітній округ і опорний заклад освіти, які узгоджують документ із чинним законодавством. Це зроблено з метою усунути неузгодженості між законами "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту" та чинним Положенням про освітній округ і опорний заклад освіти.
Зокрема, законодавство України не передбачає існування освітніх округів та повноважень Уряду щодо затвердження положення про них. Водночас зміни не стосуються питань місцевого самоврядування і територіальних громад, а також місцевого і регіонального розвитку.
Докладно про це читайте ось тут.
ЮНІСЕФ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ДЛЯ МОЛОДІ “ПОЕЗІЯ ЗАРАДИ МИРУ”
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запрошує молодь долучитися до глобального поетичного проєкту до Всесвітнього дня поезії (21 березня).
Вже шість років поспіль на сході України триває конфлікт, який завдає руйнівного впливу на громади, зокрема на молодь. Пандемія COVID-19 посилила згубну дію конфлікту на Сході, а також охопила решту регіонів України. Її наслідками стала не лише економічна непевність, а й проблеми із психічним здоров'ям: почуття тривоги, страху, безпорадності, самотності та ізоляції.
ЮНІСЕФ пропонує молодим людям поділитися своїми думками та почуттями через поезію та оголошує конкурс на кращі вірші для молоді віком від 13 до 24 років з усіх областей України.
Вибрані роботи будуть презентовані на сторінках у соціальних мережах ЮНІСЕФ Україна та на глобальних каналах ЮНІСЕФ.
Термін подачі – до 7 лютого. Дізнатися більше деталей та взяти участь можна за посиланням.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ
Відеолекції для підлітків від науковців
Як зробити науку цікавою для підлітків? SCIENCE TEENS PLATFORM пропонує відеолекції українських та закордонних вчених. Науково-популярні лекції розраховані на учнів 13-17 років. Відео та цікаві ресурси на ось такі теми ви можете використовувати під час уроків:
- атмосфера та зміни клімату – bit.ly/stp-earth,
- космос та наукові відкриття – bit.ly/stp-stars,
- причини та наслідки зміни клімату – bit.ly/stp-climate,
- генна модифікація рослин – bit.ly/stp--gmo.
Щоб отримати повний курс із 16 лекцій та воркшопів, заповніть, будь ласка, анкету: bit.ly/stp-schools.
Запис конференції про онлайн-навчання
Є можливість переглянути запис міжнародної конференції “Безпечний онлайн 2020: сучасні виклики”, яка відбулась 19-20 січня.
З-поміж тем лекцій та панельних дискусій:
- сучасні небезпеки інтернету та способи боротьби з ними,
- сексуальне насильство в цифровому середовищі,
- штучний інтелект,
- поради батькам щодо безпеки дітей в інтернеті,
- дезінформація та фейки.
Безкоштовно подивитися записи лекцій і панельних дискусій можна на YouTube-каналі Мінцифри. Деталі про конференцію – ось тут.
АКТУАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ
Марафон для вчителів математики
Контора Пі – спільнота учнів та вчителів математики з усієї України – запускає другий марафон ”Учень – Вчитель – Математика” для вчителів математики 5-11 класів.
Марафон стартує 15 лютого і триватиме 12 тижнів. Програма складається з трьох предметів:
- “Учень – Математика”,
- “Учитель – Математика”,
- “Учень – Учитель”.
Вебінар: навчання дітей з ООП
З-поміж тем вебінару – загальні рекомендації щодо роботи на уроці, можливості одночасної роботи всього класу та дитини з інклюзією, завдання з підручника, які можна використовувати під час уроків в інклюзивних класах, різні категорії дітей з ООП.
Посилання на реєстрацію – під відео до вебінару, яке знаходиться за цим посиланням. Також тисніть на дзвіночок, щоб створити нагадування про вебінар.
На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.
Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.
Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:
-
для освітніх управлінців – forms.gle/88XZjnrBmbtAbTRD7
-
для вчителів – forms.gle/jSiZjbY5Gvw6ie2s9