ВАЖЛИВЕ ВІД МОН №27

Date: 25 жовтня 2020 о 21:29, Refreshed 25 жовтня 2020 о 21:40
163 view

Нове Положення про дистанційне навчання у школах, додаткові кошти на дезінфекційні засоби для шкіл, оновлені умови навчання дітей з особливими освітніми потребами та багато іншого.
Відповіді на поширені запитання щодо нового Державного стандарту базової середньої освіти.

ОНОВЛЕНІ УМОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ

16 жовтня набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і під час використання технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.

Ось кілька важливих моментів з нового Положення.

• Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною.
  • Дистанційне навчання здійснюється у межах робочого часу педагогів.
  • Відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень.
  • Обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання.
  • У межах своєї автономії заклад самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання.

Докладніше про зміст нового Положення читайте в цьому матеріалі МОН, а повністю із Положенням можна ознайомитись за цим посиланням

Також нагадуємо, що в доступі – онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання  для педагогів і керівників закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Він допоможе освітянам легко організувати дві форми навчання:

• дистанційну, коли учасники віддалені один від одного і взаємодіють за допомогою сучасних цифрових технологій;
  • змішану, що поєднує дистанційне та очне навчання, тобто передбачає застосування технологій дистанційного навчання на очній формі.

Зареєструватись на курс та пройти його можна за посиланням.

ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Міністерство підготувало відповіді на поширені запитання щодо Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого Урядом 30 вересня, за посиланням

Крім того, ви можете надіслати нам свої запитання щодо нового Держстандарту – для цього скористайтесь цим посиланням. Міністерство регулярно оновлюватиме сторінку з запитаннями та відповідями на сайті.

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ НОВИХ НОРМ ТА ПОРЯДКУ ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ

Запрошуємо долучитись до обговорення проєкту нових Норм та Порядку організації харчування у школах. Його розроблено Міністерством охорони здоров’я в межах реформування системи шкільного харчування.

Долучитись до громадського обговорення проєкту можна за посиланням. Обговорення триватиме до 29 жовтня. Пропозиції та зауваження приймає директорат громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ за електронною адресою: phdpublik@gmail.com.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ

Традиційно нагадуємо, що матеріали щодо безпечного навчання під час карантину, розроблені МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”, – все ще в доступі.

• Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
  • Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
  • Інформація про особливості навчального року 2020/2021.
  • Відповіді на найпоширеніші запитання.
  • Матеріали для спеціального уроку про безпечне навчання під час карантину.

Все це допоможе адаптуватись до змін і не забувати основні правила навчання в безпечних умовах.

Усі матеріали доступні на сторінці mon-covid19.info/schools та за цим посиланням.