ДПА для 11-х класів в Україні скасовано
Нововведення стосується лише дітей, які не планують з тих чи тих причин вступати цьогоріч до вишів.
Зогляду на складну епідемічну ситуацію в Україні, державну підсумкову атестацію для випускників скасовано. За це проголосували 356 депутатів. Учні отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня.
358 голосів віддано за підписання проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року.
Скасування ДПА дозволить на третину скоротити кількість учасників, які складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Завдяки цьому вдасться зменшити ризики поширення коронавірусу. Нагадаємо, що нововведення стосується лише дітей, які не планують з тих чи тих причин вступати цьогоріч до вишів.
Цей крок допоможе зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30 відсотків, - зазначив Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити випускників шкіл, а також учнів, слухачів, студентів закладів професійно-технічної, вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/20 навчальному році, від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації.
Метою законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час оцінювання результатів навчання учнів та студентів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Згідно з документом, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, зможуть отримати документи про здобуття повної загальної середньої освіти без проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.
Разом з тим, випускники, які за результатами ЗНО, матимуть намір зарахувати оцінку іспиту як ДПА, матимуть можливість це зробити.
Також народні депутати окремим голосуванням доручили голові Верховної Ради невідкладно підписати ухвалений закон і направити його на підпис Володимиру Зеленському.
ЗНО буде, і це гарна новина. Гарна новина також, що на ЗНО зможуть піти тільки ті, хто вступає у заклади вищої освіти. Погана новина – те, що вчителі і директори матимуть багато проблем з видачею додатків до атестатів, і виникне дуже багато непорозумінь з процесом. Ми пропонували іншу версію, як зробити це простіше – щоб не було хаосу. Версія полягала у тому, щоб зробити ЗНО обов’язковим для тих, хто вступає у заклади вищої освіти. Але при цьому скасувати середній бал за атестат. Адже цьогоріч ми маємо виклик дистанційного навчання, і не в кожній школі воно організовано добре. Ми матимемо нижчий рівень знань випускників ніж зазвичай. До мене доходить чимало дзвінків від батьків та вчителів, які чекають на скасування ДПА.
«Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти – їх буде надіслано найближчим часом».
т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій
МОН нагадує, що наразі все готове для безпечного проведення ЗНО, відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації.